Wszystkie ręce na pokład!

Collapse Show info

Czasami do nałożenia sukienki potrzebnych jest więcej niż dwie ręce… „Wszystkie ręce na pokład!”, chciałoby się krzyknąć w tym momencie, zupełnie jak na statku podczas sztormu. Fakt faktem, dzieje się wtedy wokół niezła burza. Burza emocji. Czyli idealny temat do sfotografowania.

W ślubnym reportażu nie może zabraknąć takich ujęć. Przygotowania panny młodej to równie ważny i rozbudowany ceremoniał, co same zaślubiny. Jestem fotografem, który myśli globalnie. Dla mnie ślub to całe otoczenie wokół zakochanych, nastrój, rodzina, uczucia, gesty, czekanie, mniejsze i większe rytuały. A takim jest z pewnością nakładanie białej sukni.

Zazwyczaj w ubieraniu sukni ślubnej pomaga pannie młodej jej najbardziej zaufana osoba – druhna. Co trzy głowy to nie jedna, z pomocą więc zawsze przybiega mama, widząc jak jej dziecko męczy się, nie mogąc wciągnąć przez głowę wymyślnej kreacji. A suknia ślubna to nie jest przecież pierwsza lepsza sukienka zdjęta z wieszaka! Spod igły krawca wychodzą czasami naprawdę ciekawe konstrukcje. Przy tym rytuale chcą być wszystkie kobiety z rodziny, co jak co, ale my kobietki uwielbiamy się stroić! Gdy podczas nakładania sukni przybiega jeszcze teściowa i szwagierki to znak, że kreacja jest naprawdę wymagająca. Te wszystkie warstwy tiulu, ten cały nakład koronek, koralików, a zwłaszcza wiązany gorset bywa wyzwaniem! Nie można jeszcze zapomnieć o podwiązce, welonie, biżuterii, butach, o czymś niebieskim, o czymś pożyczonym, o czymś starym i nowym… no właśnie, czy o czymś nie zapomniałam robiąc tę listę? : )

Tak więc plączą się jedna przy drugiej ręce, palce, łokcie… i gdzieś w tym wszystkim ja i mój aparat. Śledzimy uważnie każdy ruch nie dbając o bezpieczną odległość od wspomnianych wcześniej łokci. Przyzwyczailiśmy się do tego, że czasem musimy oberwać. Ale będę powtarzać to do znudzenia: czego się nie robi dla dobrych zdjęć? : ) Fotografia ślubna to wyzwanie.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *